Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SKN Chemii "REDOX" KUL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian Siepka   
niedziela, 18 września 2011 09:49

W roku akademickim 2010/11 grupa studentów ochrony środowiska KUL wyszła z inicjatywą zorganizowania od podstaw koła studenckiego zajmującego się problematyką chemiczną. Dzięki wsparciu pracowników Katedry Chemii powstało Studenckie Koło Naukowe Chemii „REDOX”

Trudnego zadania poprowadzenia nowej organizacji studenckiej podjął się dr Robert Mroczka, który stał się jego pierwszym kuratorem. Na etapie organizacji tworzenia koła i struktury organizacyjno-programowej studenci wspólnie z opiekunem wypracowali cele i zasady funkcjonowania.

Główną ideą działalności Koła jest poszerzenie wiedzy jego członków z zakresu nauk chemicznych i jej praktycznego zastosowania w ochronie środowiska, biotechnologii, inżynierii materiałowej itp. oraz nabycie praktycznych umiejętności pracy w laboratorium chemicznym. Nowa organizacja skupia ludzi otwartych z zapałem do pracy, przeciwstawia się stereotypom postrzegania zainteresowań studentów ochrony środowiska czy biotechnologii. Jest jedynym tego typu Kołem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W bardzo krótkim czasie po zarejestrowaniu SKN w parlamencie studenckim KUL, zostały zorganizowane warsztaty chemiczne dla młodzieży licealnej z klas przed i maturalnych. Młodzież lubelskich liceów miała możliwość odbycia zajęć praktycznych w laboratorium Instytutu Ochrony Środowiska KUL.

Problematyka badawcza jest ustalana indywidualnie i jest dostosowywana do zainteresowań studenta. Od przyszłego roku akademickiego planowane jest rozpoczęcie praktycznych zajęć laboratoryjnych według ustalonego programu. Szczególny nacisk kładziony jest na uzupełnienie luk, które powstały w trakcie realizacji standardowego programu nauczania w trakcie studiów oraz na indywidualną kreatywność w trakcie przygotowywania, opracowywania i wykonywania eksperymentów laboratoryjnych. Umiejętności nabywane w trakcie zajęć przyniosą wymierne korzyści w trakcie przygotowywania prac licencjackich, magisterskich, warsztatów, konferencji, festiwali nauki a w dalszej perspektywie podniesie kwalifikacje absolwenta na rynku pracy.

 logokul

Poprawiony: niedziela, 18 września 2011 09:59