Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Instytut Ochrony Środowiska KUL

 

Kierunek Ochrona Środowiska wcielony został w strukturę Instytutu OŚ decyzją Senatu w 2001 roku. W jego skład wchodzi 11 katedr oraz Pracownia Mikroskopii Elektronowej. Zatrudnionych jest w nim ponad 53 wysoko wykwalifikowanych pracowników naukowo-dydaktycznych, w tym 9 pracowników samodzielnych oraz 10 adiunktów.
Ochrona Środowiska mieści się w budynku przy Al. Kraśnickiej 102. Zlokalizowane są w nim sale ćwiczeniowe i seminaryjne oraz pracownie: chemiczne, biochemiczne, biologii komórki, biologii molekularnej, zoologiczne, mikroskopii elektronowej oraz pracownia izotopowa klasy III. Laboratoria badawcze i analityczne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt służący celom naukowo-badawczym m. in. skaningowy mikroskop elektronowy z detektorem rentgenowskim, szeroką gamę mikroskopów optycznych, spektrofotometry, komory laminarne, zestawy do elektroforezy białek i kwasów nukleinowych, licznik scyntylacyjny, wirówki szybkoobrotowe i ultrawirówkę, termocyklery, piece do hybrydyzacji, sprzęt do chromatografii wysokociśnieniowej (HPLC), chromatografii cieczowej i gazowej, wyposażenie do hodowli linii komórkowych, autoklawy itp. W równej mierze aparatura ta służy dydaktyce, jak i celom naukowo-badawczym.

Poza zajęciami kameralnymi studenci uczestniczą w ćwiczeniach terenowych i praktykach wakacyjnych, rozwijającymi konieczne dla absolwentów tego kierunku umiejętności praktyczne. Prowadzone są również międzynarodowe praktyki studenckie.

Powered by Phoca Maps